Kurs tańca towarzyskiego (w tym Party Dance)

TANIEC TOWARZYSKI (w tym Party Dance)

Oferta akademii w zakresie kursów tańca towarzyskiego została przygotowana w taki sposób, aby uczestnicy kursów mieli możliwość zarówno nauki w tym zakresie na różnych poziomach zaawansowania jak i aktywnego wykorzystania nabytych umiejętności w trakcie roztańczeń, imprez i wieczorków tanecznych organizowanych dla klientów naszej szkoły.

PROGRAM KURSÓW

Realizowany w akademii program został specjalnie opracowany w oparciu o Światowy Program Taneczny obejmujący swoim zakresem 5 tańców latynoamerykańskich: cha-cha, rumba, samba, jive, pasodoble oraz 5 standardowych: walc angielski, walc wiedeński, tango, quickstep, foxtrot. Dodatkowo nasze kursy na poszczególnych poziomach wzbogacone zostały o dyskotekowe tańce użytkowe: disco samba i discofox, standardowy taniec użytkowy: American Social Foxtrot, a także takie formy jak: blues, mambo, salsa, rock&roll, tango argentino czy polka.
Oczywiście we wstępnej fazie kursu nie uczymy się wszystkiego od razu. Początek nauki to okres trzech do czterech miesięcy, w których poznajemy podstawowe kroki tylko tych tańców, które są najprostsze, najbardziej popularne i możliwe do wykorzystania na każdej imprezie tańczonej w parach.Do tej grupy zaliczamy wybrane tańce z gamy latynoamerykańskich i standardowych oraz tańce użytkowe disco samba i discofox (dyskotekowe formy użytkowe posiadające ogromną ilość figur podstawowych i zaawansowanych, które można wykorzystywać praktycznie do wszystkich utworów) oraz American Social Foxtrot (standardowy taniec użytkowy). Znajomość tych podstaw jest przede wszystkim bazą dalszej nauki oraz zakresem umiejętności dla osób, którym zależy wyłącznie na tym, by swobodnie z wykorzystaniem prostych kroków umieć sobie potańczyć do każdej muzyki.
Kolejne stopnie kursu po etapie wstępnym są dostępne dla osób chcących dalej kontynuować i rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności. Tutaj mogą Państwo poznać nowe figury oraz kolejne tańce. Program poziomu początkującego (etapy B1 do B4, z których każdy trwa od trzech do do czterech miesięcy) gwarantuje uczestnikom kursu umiejętności, które pozwalają swobodnie potańczyć na każdej imprezie, do każdej muzyki w sposób urozmaicony z wykorzystaniem różnych figur oraz większości tańców objętych programem.
Po ukończeniu poziomu początkującego najbardziej wytrwałe osoby, które będą chciały potraktować taniec towarzyski jako hobby, mogą poszerzać swoją wiedzę o kolejne figury i tańce, a także detale związane z techniką taneczną.

ROZTAŃCZENIA, IMPREZY, WIECZORKI TANECZNE

Bardzo istotne jest, aby nabyte na kursach umiejętności można było jak najczęściej trenować i wykorzystywać najlepiej w trakcie luźnych towarzyskich spotkań w gronie osób, które również interesują się tańcem.
Dlatego zapraszamy uczestników kursów tańca naszej szkoły na roztańczenia, imprezy i wieczorki taneczne, które są dostępne dla wszystkich osób, które ukończyły wstępny trzymiesięczny etap kursu i posiadają podstawowe umiejętności.

Zapisz się na kurs:

Taniec towarzyski

Imię i nazwisko *

Twój Email *

Numer telefonu kontaktowego:*

Termin kursu

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Akademia Tańca Filan ul. ks. Stojałowskiego 44, 43-300 Bielsko-Biała

Przepisz wyświetlony kod: captcha

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa