O Akademii

Gdy tańczę nie mogę oceniać, nienawidzić, nie mogę się oddzielić od życia, mogę tylko być wesoły i pełny chęci do tańca.

Hans Bos

Cytat, który został przytoczony powyżej w pełni odzwierciedla powód, dla którego taniec stał się tak popularny. Z jednej strony jest to wspaniała forma zarówno sportu jak i rekreacji, z drugiej zaś posiada niezwykłą moc całkowitego angażowania i pochłonięcia naszej uwagi. Dzięki temu wchodząc na parkiet zapominamy o wszystkich problemach i na kilka godzin przenosimy się do całkiem innej rzeczywistości.
Prawdziwe jest powiedzenie, iż tańczyć może każdy. Nie istnieją ograniczenia wiekowe – trzeba tylko wybrać odpowiednią interesującą nas formę zajęć i grupę. Chociaż taniec w wersji sportowej należy przede wszystkim do dzieci, młodzieży i wykwalifikowanych tancerzy – jako hobby stanowi wspaniałą formę rozwijania swoich umiejętności i spędzania wolnego czasu dla każdego.
Szkoła tańca jest specyficznym typem działalności. Jej podstawowym zadaniem jest oczywiście nauka tańca w zakresie różnych technik tanecznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Faktycznie szeroki wachlarz zajęć i kadra wykwalifikowanych instruktorów jest fundamentem każdej szkoły. Nie jest to jednak wszystko. Szkoła tańca powinna być również miejscem kulturalno-rozrywkowym o wyjątkowej atmosferze, gdzie nie tylko przychodzimy raz w tygodniu uczyć się tańczyć, ale chcemy spotykać się towarzysko w wolnym czasie w trakcie różnego typu imprez i wieczorków tanecznych w samej szkole i innych lokalach. W tym miejscu trzeba mocno podkreślić niedocenianą rolę tańca towarzyskiego oraz dyskotekowych tańców użytkowych – disco samba i discofox – tak naprawdę przecież znajomość nawet podstaw tych form pozwala swobodnie pobawić się na każdej imprezie do różnych utworów nie wykorzystując do tego wciąż tych samych kroków.
Akademia Tańca Filan jest szkołą o właśnie takim profilu działalności. Wszystkie zajęcia w naszej szkole są prowadzone przez życzliwych, wykwalifikowanych instruktorów, którzy posiadają zarówno bogate doświadczenie taneczne jak i pedagogiczne oraz na bieżąco podnoszą swoje umiejętności.
Oferta akademii została przygotowana w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Znajdują się tutaj zajęcia należące do grupy street&stage jak: hip-hop, jazz itp., osobno zajęcia dla dzieci, par (np.: taniec towarzyski, tańce użytkowe disco samba i discofox, salsa) dla pań solo (np.: latino dance, show dance oraz zajęcia fitness) oraz lekcje indywidualne. Nasza oferta obejmuje również warsztaty i obozy taneczne. Najbardziej utalentowane osoby będą miały okazje rozwijać swoje umiejętności w zespołach istniejących przy akademii.
Wyjątkową propozycję kierujemy do uczestników kursów tańca w parach, a w szczególności kursów tańca towarzyskiego. Zapraszamy Państwa na imprezy i wieczorki taneczne organizowane wyłącznie dla klientów naszej szkoły. Bardzo istotne jest, aby wykorzystywać nabyte umiejętności jak najczęściej, nie tylko w trakcie kursu, ale także spotykając się towarzysko z uczestnikami innych grup. Z czasem taniec staje się naszym hobby oraz głównym pretekstem do spotkań i wspólnej zabawy.
Specjalną ofertę kierujemy także do par, które w niedługim czasie planują swój ślub. Proponujemy Państwu grupowe kursy tańca dla narzeczonych, których program został specjalnie dostosowany w taki sposób by w krótkim czasie nauczyć się tego, co najpotrzebniejsze i co pozwoli swobodnie pobawić się na własnym weselu. Oprócz tego w ramach lekcji indywidualnych oferujemy kompleksowe, profesjonalne przygotowanie do pierwszego weselnego tańca (w skład oferty wchodzą: dobór muzyki z bazy utworów instruktora, profesjonalna konwersja utworów audio – przygotowanie składanek, zmiana tempa i elementów ścieżek utworów, przygotowanie choreografii o charakterze i poziomie dostosowanym do potrzeb i preferencji klienta).
Osobna propozycję kierujemy do osób solo – singli, które chciałyby wziąć udział w kursach tańca dla par. Istnieje możliwość zgłoszenia się w naszej bazie danych, co umożliwi nam dobór odpowiedniego partnera lub partnerki i ułatwi tym osobom udział w imprezach tanecznych organizowanych przez szkołę.
Specjalne propozycje kursów kierujemy także w stronę młodzieży przygotowującej się do balu studniówkowego, firm, osób dysponujących wolnym czasem w godzinach porannych. Szczegółowy opis całej oferty szkoły znajduje się w zakładce oferta.

WARUNKI LOKALOWE

Akademia Tańca Filan ma swoją siedzibę na pierwszym piętrze pawilonu handlowo – usługowego przy ulicy Stojałowskiego 44.
Dysponujemy dużą, klimatyzowaną salą taneczną o powierzchni 115 m2. Podłoga sali to odpowiednio przygotowany do tańca dębowy parkiet pokryty atestowanym lakierem o wysokiej wytrzymałości. Dłuższa ściana pomieszczenia została wyposażona w całości w lustra.
Bezpośrednio obok sali tanecznej znajduje się recepcja szkoły, gdzie przy stolikach można usiąść, poczekać na zajęcia i napić się herbaty czy kawy.
Cały lokal posiada także dwie szatnie – damską i męską oraz hol i sanitariat.

PODZIĘKOWANIE

Akademia Tańca Filan jest działalnością dofinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dlatego też w tym miejscu chciałabym bardzo serdecznie podziękować Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Katowicach za docenienie pomysłu i zakwalifikowanie mnie do programu. Dziękuję całemu zespołowi Biznesklasy a w szczególności kierownikowi projektu Pani Gabrieli Kaprot.
Anna Filipczyk

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa