Instruktorzy

 • Anna Filipczyk

  ANNA FILIPCZYK – właściciel Akademii Tańca Filan.

  Z wykształcenia jestem magistrem Finansów Międzynarodowych i Bankowości Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach, który porzucił jednak świat finansów i transakcji bankowych dla tego, co kocha najbardziej otwierając własną szkołę tańca.

  Od 12 lat pracuję jako instruktor tańca i fitness. Naukę tańca rozpoczęłam w wieku 2,5 roku, kiedy po raz pierwszy jako najmłodsza uczestniczka zostałam zapisana na zajęcia rytmiczno-baletowe. Później wszystko potoczyło się bardzo szybko – zespoły taneczne w domach kultury, wieloletnia przygoda ze sportowym tańcem towarzyskim oraz formacja taneczna, pokazy tańca, zainteresowanie fitnessem oraz szkolenia z polskimi i zagranicznymi trenerami, konwencje. W swojej pracy zajmuję się prowadzeniem cyklicznych zajęć oraz warsztatów dla par z zakresu tańca towarzyskiego oraz dyskotekowych tańców użytkowych discofox i disco samba, a także dla pań solo latino dance, sexy dance, show dance, salsa. Oprócz tego jako instruktor fitness prowadzę różnego typu zajęcia treningowe jak: TBC, ABT, Body Shape, step, aerobic dance, gimnastyka z profilaktyką zdrowego kręgosłupa oraz jestem instruktorem technik Body&Mind takich jak Power Yoga i BodyArt. W latach 2008 do 2011 byłam instruktorem dziewczęcej formacji tanecznej Latino Dance oraz kilkakrotnie zasiadałam jako juror w lokalnych konkursach talentów tanecznych.

  W tym miejscu muszę przyznać, że taneczna pasja nie jest jedyną, która mocno zakorzeniła się w moim sercu. Druga moja miłość to….konie – jestem certyfikowanym instruktorem jeździectwa. Chociaż zawsze lubiłam skoki przez przeszkody moją ulubioną dyscypliną jest dresaż…..czyli ,,taniec na koniu”.
  Taneczne hobby zdominowało jednak moje życie. Założyłam własną szkołę tańca, ponieważ chciałam stworzyć wyjątkowe, przyjazne, kulturalno-rozrywkowe miejsce, do którego nie tylko będzie można przychodzić uczyć się tańczyć pod okiem profesjonalnej kadry instruktorskiej, ale również spotyka towarzysko na różnego typu wieczorkach i imprezach z innymi uczestnikami kursów. Dzieci i młodzież będą miały możliwość sukcesywnego rozwoju, a dorośli nauki połączonej z zabawą i relaksem – taniec ma bowiem niezwykłą moc – poprzez angażowanie i pochłonięcie całkowitej naszej uwagi pozwala oderwać się na kilka godzin od otaczającej rzeczywistości, zapomnieć o problemach, zrelaksować się i odpocząć. Poza tym chciałabym udowodnić wszystkim niedowiarkom, iż tańczyć może każdy. Nie istnieją tutaj ograniczenia wiekowe, ani żadne inne. Prawda jest taka, że wystarczy tylko chcieć i wybrać interesującą nas formę oraz grupę.

  Zapraszam więc bardzo serdecznie na zajęcia taneczne do Akademii Tańca Filan. Zostawmy wszystkie troski i problemy za progiem kolorowych drzwi, poznajmy wspaniałych instruktorów Akademii, którzy dojeżdżają do nas z Krakowa, Oświęcimia, Tychów, Bielska-Białej, spotkajmy nowych ciekawych ludzi i zgłębiajmy tajniki wybranych form tańca na takim poziomie jakim jesteśmy zainteresowani.

  ZAPRASZAM!!!

 • Sabina Gwizdała

  Dyplomowana instruktorka tańca współczesnego, magister pedagogiki ze specjalizacją animacji społeczno-kulturalnej. Przez 12 lat tańczyła w Teatrze Tańca Flex w Bielsku-Białej, wyróżnianym na konkursach choreograficznych (m.in. Grand Prix Polski). W 2008 roku podczas Ogólnopolskich IV Piotrkowskich Impresji Tanecznych otrzymała tytuł najlepszej tancerki w Polsce. Współpracowała z Tomaszem Wesołowskim przy Studium Teatru Fizycznego jako asystentka choreografa. Od lutego 2010 roku współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, a od lutego 2013 roku z Teatrem CST w Cieszynie. Prowadzi zajęcia w Bielsku-Białej oraz warsztaty w innych miastach, m.in. w Siemianowicach Śląskich i Katowicach.

 • Katarzyna Nycz

  Taniec jest obecny w moim życiu od 11 lat. Na początku był dla mnie dobrą zabawą. Okazało się jednak, że to również ciężka praca, którą mimo wszystko chciałam podjąć. Chcąc się rozwijać próbowałam różnych stylów: taniec towarzyski, disco dance, aż w końcu mój ulubiony HIP-HOP. 6 lat temu trafiłam do formacji szkoły tańca Grawitacja, w której tańczę do dziś. Naszymi największymi osiągnięciami są:

  Jednak praca w formacji mi nie wystarczała, dlatego próbowałam rozwijać się również solowo. Szkoliłam się m.in. u Jarosława Edwina WARSZAWSKI FUNK (locking), Woca (hip hop) Age CO JEST CREW (hip hop), Sandi (hip hop), Bienio Natkrakers (popping). Mój upór dał efekty, które przyniosły mi m.in:

  – III miejsce w kategorii Hip-Hop solo na Mistrzostwach Polski Szczecin 2013,
  – II miejsce w kategorii Hip-Hop solo na Pucharze Polski Hip Hop IDOL OPEN 2014.

  Cały czas staram się rozwijać – uczestniczyć w warsztatach, brać udział w bitwach tanecznych. Od 2014 roku jestem licencjonowaną instruktorką tańca Street Dance. Na moich zajęciach pragnę z jednej strony przekazać innym tę radość, którą taniec daje mnie osobiście, a jednocześnie nauczyć moich podopiecznych ciężkiej pracy, która dopiero po pewnym czasie daje efekty – a te są już WIEEELKĄ satysfakcją dla małego czy dużego tancerza!

 • Małgorzata Tomczyk

  Taniec jest dla Gosi wielką pasją i stanowi nieodłączną część jej życia. Świadczy o tym udział w wielu konkursach tanecznych, koncertach oraz imprezach charytatywnych. Chociaż podchodzi do tańca bardzo wszechstronnie i miała okazję trenować różne style takie jak np.: dancehall, sexy dance czy wacking itp. specjalizuje się głównie w hip-hopie, który najbardziej polubiła. Podczas swoich zajęć stara się przekazać oprócz swoich umiejętności praktycznych oraz wiedzy teoretycznej nabytej podczas rożnych warsztatów i szkoleń energię, pasję i miłość do tańca.
  Gosia współpracuje i szkoliła się u wielu świetnych choreografów. Niektórzy z nich to np.: Iwona Tchórzewska, Kacper Matuszewski, Zofia Styn, Mateusz Sobecko, Oleg Rudoy, Tanya Maximova, Agnieszka Bota, Rafał „Tito”Kryla, Bartosz Turzyński „bboy Cetowy” , Arkadiusz Franczak, Martyna Grzybowska, Konrad Dąbrowski, Daria Nędza, Piotr Cichorski, Miła Skomra, Marta Polak, Magdalena Wszołek, Edyta Wajer.
  W ostatnich latach oprócz cyklicznej pracy instruktorskiej związanej z prowadzeniem grup tanecznych i zespołów zajmuje się także oprawą taneczną obozów tematycznych oraz nauką tańca obozowiczów w różnych kategoriach wiekowych.

 • Kasia Horawa

  Kasia Horawa

  Jako 6-latka poszłam na pierwsze zajęcia taneczne i od tego czasu nie potrafię przestać tańczyć. Rytm, muzyka, kroki weszły na dobre w moją krew. Sala taneczna to mój drugi dom, a taniec wypełnia niemal całe życie. Pozwala wyładować wszystkie negatywne emocje i zwyczajnie uszczęśliwia. Jak dla mnie jest to najbardziej różnorodna i najpiękniejsza z aktywności fizycznych. Obecnie jestem studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz krakowskiego UJ-tu.

  Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się w Studiu Tańca „Flash”, z którym byłam związana przez lata. Pod okiem trenera Jacka Kremera, wywalczyłam medal Mistrzyni czy Wicemistrzyni Polski w Tańcu Disco Show. Wraz z formacją, mini formacją czy duetem zdobywaliśmy liczne miejsca na podium w turniejach rejonowych jak i międzynarodowych m.in. Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, Talentach Małopolski czy Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży w Kielcach. Na letnich obozach tanecznych jeszcze jako gimnazjalistka poznałam takie techniki jak jazz, modern i hip-hop. Postanowiłam zmienić styl taneczny i rozwijać się właśnie w tym kierunku. Rozpoczęłam od samodzielnej pracy i uczenia się kroków z filmików. W liceum trafiłam do szkoły tańca Grawitacja. Już w pierwszym roku dostałam się do grup reprezentacyjnych, gdzie mogłam doskonalić technikę tańca jazzowego i hip-hop. Wraz z formacją Grw Jazz 1 oraz Grw Crew zajęliśmy czołowe miejsca na turniejach ogólnopolskich, a ostatnio i europejskich. Na Mistrzostwach Europy Hip-hop, Break-Dance, Electric Boogie IDO 2015 wywalczyliśmy upragnione miejsca na podium i brązowy medal.

 • Marta Wapieńska

  Taniec był moją pasją od zawsze. Interesowałam się jego techniką i różnymi stylami. Po czasie zauważyłam, że jednak hip-hop i dancehall odpowiadają mi najbardziej. Razem z formacją taneczną jeździłam na różne pokazy oraz festiwale czego efektem są liczne dyplomy i nagrody jak np.:

  Grand Prix na Festiwalu „Impresje Zimowe” 2006 – wraz z zespołem Infinity Rotation, III miejsce „Gala Taneczna” Wodzisław 2007, wyróżnienie na festiwalu XVII Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych w Małogoszczy (2011).

  Hip-hop zaczęłam tańczyć już w szkole podstawowej, natomiast dancehall kilka lat później. Oba style to bardzo energiczne formy tańca, które pozwalają mi wyrażać swoją osobowość. Moje choreografie są dynamiczne, nacechowane emocjami, co pozwala uczestnikom nie tylko uczyć się kroków i kombinacji ruchów, ale również pokazywać swoje uczucia poprzez taniec i często na nowo poznawać samego siebie.

  Zapraszam serdecznie na zajęcia!

 • Mirek Kostka

  Swoje początki z salsą i cały warsztat taneczny rozwinąłem pod okiem Izy i Jose Torres’ów. Pierwsze lekcje, po których zakochałem się w salsie to początek 2001roku. Do dziś zafascynowany jestem w stylem casino, który jest tańczony na Kubie. Od ponad 4 lat pracuję jako nauczyciel tego stylu i związany jestem z Torres Salsa Group. Przez ostatnie 10 lat bylem uczestnikiem wielu warsztatów w Polsce i zagranicą, gdzie miałem możliwość rozwijania swoich umiejętności. Dla mnie kubańska muzyka i taniec jest jak dobry przyjaciel, który wiele lat temu pojawił się w moim życiu i do dziś jesteśmy ze sobą silnie związani na poziomie pasji.

 • Larissa Sanaa

  Z tańcem orientalnym związana na dobre od 2008 roku. Była to oczywiście miłość od pierwszego wejrzenia i to z wzajemnością: biorąc lekcje kilka razy w tygodniu u różnych instruktorek jednocześnie robiła szybkie postępy. W 2010 roku skończyła kurs instruktorski i już sama prowadziła zajęcia, jednocześnie nadal szlifując nieustannie swoje umiejętności na licznych warsztatach polskich i zagranicznych gwiazd. A wszechświat zaskakująco ochoczo wspierał wszystkie poczynania w tym kierunku.

  Głodna nowych wyzwań i wiecznie poszukująca nowych źródeł tanecznej inspiracji i sposobów wyrażania siebie, Larissa postanowiła wyjść ze strefy komfortu słodkiego „księżniczkowego” Belly Dance i zmierzyć się z mrokiem Tribalu (współczesnego tańca orientalnego), a ostatnio również zafascynowała się żywiołowym tańcem Cygańskim. Taniec to dla niej już nie tylko hobby, ale życiowa pasja i sposób spędzania każdej wolnej chwili, pasja, którą uwielbia dzielić się z innymi. Dlatego też, wraz ze swoim zespołem Sanaa Tribe organizuje klimatyczne orientalne imprezy i warsztaty, w trakcie, których stara się rozpowszechniać zarówno tribal jak i taniec orientalny.

  Taniec uruchomił u Larissy jeszcze jedną piękną pasję – wszystkie stroje sceniczne i część biżuterii Larissa tworzy własnymi rękami, co daje jej niepowtarzalność własnego stylu i umożliwia ekspresję osobowości na scenie oraz w życiu, którego taniec jest nierozerwalną częścią.”

 • RSS
 • Facebook
 • Nasza Klasa