Instruktorzy

 • Anna Filipczyk

  ANNA FILIPCZYK – właściciel Akademii Tańca Filan.

  Z wykształcenia jestem magistrem Finansów Międzynarodowych i Bankowości Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach, który porzucił jednak świat finansów i transakcji bankowych dla tego, co kocha najbardziej otwierając własną szkołę tańca.

  Od 12 lat pracuję jako instruktor tańca i fitness. Naukę tańca rozpoczęłam w wieku 2,5 roku, kiedy po raz pierwszy jako najmłodsza uczestniczka zostałam zapisana na zajęcia rytmiczno-baletowe. Później wszystko potoczyło się bardzo szybko – zespoły taneczne w domach kultury, wieloletnia przygoda ze sportowym tańcem towarzyskim oraz formacja taneczna, pokazy tańca, zainteresowanie fitnessem oraz szkolenia z polskimi i zagranicznymi trenerami, konwencje. W swojej pracy zajmuję się prowadzeniem cyklicznych zajęć oraz warsztatów dla par z zakresu tańca towarzyskiego oraz dyskotekowych tańców użytkowych discofox i disco samba, a także dla pań solo latino dance, sexy dance, show dance, salsa. Oprócz tego jako instruktor fitness prowadzę różnego typu zajęcia treningowe jak: TBC, ABT, Body Shape, step, aerobic dance, gimnastyka z profilaktyką zdrowego kręgosłupa oraz jestem instruktorem technik Body&Mind takich jak Power Yoga i BodyArt. W latach 2008 do 2011 byłam instruktorem dziewczęcej formacji tanecznej Latino Dance oraz kilkakrotnie zasiadałam jako juror w lokalnych konkursach talentów tanecznych.

  W tym miejscu muszę przyznać, że taneczna pasja nie jest jedyną, która mocno zakorzeniła się w moim sercu. Druga moja miłość to….konie – jestem certyfikowanym instruktorem jeździectwa. Chociaż zawsze lubiłam skoki przez przeszkody moją ulubioną dyscypliną jest dresaż…..czyli ,,taniec na koniu”.
  Taneczne hobby zdominowało jednak moje życie. Założyłam własną szkołę tańca, ponieważ chciałam stworzyć wyjątkowe, przyjazne, kulturalno-rozrywkowe miejsce, do którego nie tylko będzie można przychodzić uczyć się tańczyć pod okiem profesjonalnej kadry instruktorskiej, ale również spotyka towarzysko na różnego typu wieczorkach i imprezach z innymi uczestnikami kursów. Dzieci i młodzież będą miały możliwość sukcesywnego rozwoju, a dorośli nauki połączonej z zabawą i relaksem – taniec ma bowiem niezwykłą moc – poprzez angażowanie i pochłonięcie całkowitej naszej uwagi pozwala oderwać się na kilka godzin od otaczającej rzeczywistości, zapomnieć o problemach, zrelaksować się i odpocząć. Poza tym chciałabym udowodnić wszystkim niedowiarkom, iż tańczyć może każdy. Nie istnieją tutaj ograniczenia wiekowe, ani żadne inne. Prawda jest taka, że wystarczy tylko chcieć i wybrać interesującą nas formę oraz grupę.

  Zapraszam więc bardzo serdecznie na zajęcia taneczne do Akademii Tańca Filan. Zostawmy wszystkie troski i problemy za progiem kolorowych drzwi, poznajmy wspaniałych instruktorów Akademii, którzy dojeżdżają do nas z Krakowa, Oświęcimia, Tychów, Bielska-Białej, spotkajmy nowych ciekawych ludzi i zgłębiajmy tajniki wybranych form tańca na takim poziomie jakim jesteśmy zainteresowani.

  ZAPRASZAM!!!

 • Sabina Gwizdała

  Dyplomowana instruktorka tańca współczesnego, magister pedagogiki ze specjalizacją animacji społeczno-kulturalnej. Przez 12 lat tańczyła w Teatrze Tańca Flex w Bielsku-Białej, wyróżnianym na konkursach choreograficznych (m.in. Grand Prix Polski). W 2008 roku podczas Ogólnopolskich IV Piotrkowskich Impresji Tanecznych otrzymała tytuł najlepszej tancerki w Polsce. Współpracowała z Tomaszem Wesołowskim przy Studium Teatru Fizycznego jako asystentka choreografa. Od lutego 2010 roku współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, a od lutego 2013 roku z Teatrem CST w Cieszynie. Prowadzi zajęcia w Bielsku-Białej oraz warsztaty w innych miastach, m.in. w Siemianowicach Śląskich i Katowicach.

 • Żaneta Sieradzan

  Przygodę z tańcem zaczęłam niewinnie jako uczestniczka zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury w Sieradzu, gdzie przez kilka lat trenowałam oraz występowałam w turniejach tanecznych. Szybko odkryłam, że taniec jest świetną formą ruchu pozwalającą mi na spożytkowanie energii. Z czasem zrozumiałam, że nie tylko sprawia mi przyjemność, ale również rozwija pewność siebie, kreatywność, wyobraźnię, umiejętność pracy w zespole oraz wrażliwość na sztukę.

  Po wyjeździe do UK w roku 2008 podjęłam naukę związaną z rozwojem w kierunku aktorsko-tanecznym.
  W roku 2011 zdobyłam dyplom National Diploma in Performing Arts and Dance, a w 2014 obroniłam dyplom brytyjskiej uczelni Cardiff Metropolitan University ze specjalizacją taniec.
  Będąc w UK rozwinęłam wiedzę oraz umiejętności techniczne tańca współczesnego, klasycznego, jazzu oraz hip-hopu.
  Brałam udział w licznych warsztatach znanych brytyjskich organizacji tanecznych, min.: Hofesh Shechter Company, Rubicon Dance, Incognito Dance Company poznając różne techniki tańca pionierów tj. Martha Graham, Denishaw, Duncan oraz styl pracy brytyjskich choreografów tj. Akram Khan czy Matthew Bourne.

 • Sandra Sikora

  Jestem czynnym instruktorem tańca i fitness. Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się w wieku 6 lat od grupy tańca towarzyskiego. W wieku 11 lat zapisałam się na zajęcia w stylu
  hip-hop. Byłam tancerką grupy głównej Grw Crew. Razem z zespołem stawałam na podium Mistrzostw Polski w kategorii ‚,formacje’’ i reprezentowałam swój kraj na Mistrzostwach Europy. Obecnie rozwijam swoje taneczne hobby biorąc udział w warsztatach np.: u Aleksandry Pisarczyk, Klaudii Antoś czy Mikołaja Strzyża itp. Jestem również „zarażona” stylem high heels (taniec na wysokich obcasach), dlatego często korzystam ze szkoleń organizowanych przez najlepszych tancerzy w Polsce np.: Patryka Rożnieckiego, Julię Żytko, Michalinę Lemprecht, Ewelinę Polnicką czy Suzie Pacałowską. Nagrałam videoclip dla jednej z największych szkół tańca Loftodance z choreografią w stylu high heels. Obecnie dalej uczę się, trenuję i rozwijam swoje umiejętności, by móc dzielić się wiedzą i pasją z innymi 🙂

 • RSS
 • Facebook
 • Nasza Klasa