Instruktorzy

 • Anna Filipczyk

  ANNA FILIPCZYK – właściciel Akademii Tańca Filan.

  Z wykształcenia jestem magistrem Finansów Międzynarodowych i Bankowości Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach, który porzucił jednak świat finansów i transakcji bankowych dla tego, co kocha najbardziej otwierając własną szkołę tańca.

  Od 12 lat pracuję jako instruktor tańca i fitness. Naukę tańca rozpoczęłam w wieku 2,5 roku, kiedy po raz pierwszy jako najmłodsza uczestniczka zostałam zapisana na zajęcia rytmiczno-baletowe. Później wszystko potoczyło się bardzo szybko – zespoły taneczne w domach kultury, wieloletnia przygoda ze sportowym tańcem towarzyskim oraz formacja taneczna, pokazy tańca, zainteresowanie fitnessem oraz szkolenia z polskimi i zagranicznymi trenerami, konwencje. W swojej pracy zajmuję się prowadzeniem cyklicznych zajęć oraz warsztatów dla par z zakresu tańca towarzyskiego oraz dyskotekowych tańców użytkowych discofox i disco samba, a także dla pań solo latino dance, sexy dance, show dance, salsa. Oprócz tego jako instruktor fitness prowadzę różnego typu zajęcia treningowe jak: TBC, ABT, Body Shape, step, aerobic dance, gimnastyka z profilaktyką zdrowego kręgosłupa oraz jestem instruktorem technik Body&Mind takich jak Power Yoga i BodyArt. W latach 2008 do 2011 byłam instruktorem dziewczęcej formacji tanecznej Latino Dance oraz kilkakrotnie zasiadałam jako juror w lokalnych konkursach talentów tanecznych.

  W tym miejscu muszę przyznać, że taneczna pasja nie jest jedyną, która mocno zakorzeniła się w moim sercu. Druga moja miłość to….konie – jestem certyfikowanym instruktorem jeździectwa. Chociaż zawsze lubiłam skoki przez przeszkody moją ulubioną dyscypliną jest dresaż…..czyli ,,taniec na koniu”.
  Taneczne hobby zdominowało jednak moje życie. Założyłam własną szkołę tańca, ponieważ chciałam stworzyć wyjątkowe, przyjazne, kulturalno-rozrywkowe miejsce, do którego nie tylko będzie można przychodzić uczyć się tańczyć pod okiem profesjonalnej kadry instruktorskiej, ale również spotyka towarzysko na różnego typu wieczorkach i imprezach z innymi uczestnikami kursów. Dzieci i młodzież będą miały możliwość sukcesywnego rozwoju, a dorośli nauki połączonej z zabawą i relaksem – taniec ma bowiem niezwykłą moc – poprzez angażowanie i pochłonięcie całkowitej naszej uwagi pozwala oderwać się na kilka godzin od otaczającej rzeczywistości, zapomnieć o problemach, zrelaksować się i odpocząć. Poza tym chciałabym udowodnić wszystkim niedowiarkom, iż tańczyć może każdy. Nie istnieją tutaj ograniczenia wiekowe, ani żadne inne. Prawda jest taka, że wystarczy tylko chcieć i wybrać interesującą nas formę oraz grupę.

  Zapraszam więc bardzo serdecznie na zajęcia taneczne do Akademii Tańca Filan. Zostawmy wszystkie troski i problemy za progiem kolorowych drzwi, poznajmy wspaniałych instruktorów Akademii, którzy dojeżdżają do nas z Krakowa, Oświęcimia, Tychów, Bielska-Białej, spotkajmy nowych ciekawych ludzi i zgłębiajmy tajniki wybranych form tańca na takim poziomie jakim jesteśmy zainteresowani.

  ZAPRASZAM!!!

 • Kasia Horawa

  Kasia Horawa

  Jako 6-latka poszłam na pierwsze zajęcia taneczne i od tego czasu nie potrafię przestać tańczyć. Rytm, muzyka, kroki weszły na dobre w moją krew. Sala taneczna to mój drugi dom, a taniec wypełnia niemal całe życie. Pozwala wyładować wszystkie negatywne emocje i zwyczajnie uszczęśliwia. Jak dla mnie jest to najbardziej różnorodna i najpiękniejsza z aktywności fizycznych. Obecnie jestem studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz krakowskiego UJ-tu.

  Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się w Studiu Tańca „Flash”, z którym byłam związana przez lata. Pod okiem trenera Jacka Kremera, wywalczyłam medal Mistrzyni czy Wicemistrzyni Polski w Tańcu Disco Show. Wraz z formacją, mini formacją czy duetem zdobywaliśmy liczne miejsca na podium w turniejach rejonowych jak i międzynarodowych m.in. Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, Talentach Małopolski czy Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży w Kielcach. Na letnich obozach tanecznych jeszcze jako gimnazjalistka poznałam takie techniki jak jazz, modern i hip-hop. Postanowiłam zmienić styl taneczny i rozwijać się właśnie w tym kierunku. Rozpoczęłam od samodzielnej pracy i uczenia się kroków z filmików. W liceum trafiłam do szkoły tańca Grawitacja. Już w pierwszym roku dostałam się do grup reprezentacyjnych, gdzie mogłam doskonalić technikę tańca jazzowego i hip-hop. Wraz z formacją Grw Jazz 1 oraz Grw Crew zajęliśmy czołowe miejsca na turniejach ogólnopolskich, a ostatnio i europejskich. Na Mistrzostwach Europy Hip-hop, Break-Dance, Electric Boogie IDO 2015 wywalczyliśmy upragnione miejsca na podium i brązowy medal.

 • Sabina Gwizdała

  Dyplomowana instruktorka tańca współczesnego, magister pedagogiki ze specjalizacją animacji społeczno-kulturalnej. Przez 12 lat tańczyła w Teatrze Tańca Flex w Bielsku-Białej, wyróżnianym na konkursach choreograficznych (m.in. Grand Prix Polski). W 2008 roku podczas Ogólnopolskich IV Piotrkowskich Impresji Tanecznych otrzymała tytuł najlepszej tancerki w Polsce. Współpracowała z Tomaszem Wesołowskim przy Studium Teatru Fizycznego jako asystentka choreografa. Od lutego 2010 roku współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, a od lutego 2013 roku z Teatrem CST w Cieszynie. Prowadzi zajęcia w Bielsku-Białej oraz warsztaty w innych miastach, m.in. w Siemianowicach Śląskich i Katowicach.

 • RSS
 • Facebook
 • Nasza Klasa