Akademia Małego Tancerza

Akademia Małego Tancerza składa się z trzech następujących form zajęć:

zabawy z tańcem i muzyką dla dzieci w wieku 3 – 5 lat,
baletu dla dzieci w wieku 4 – 7 lat,
balet z elementami jazzu dla dzieci w wieku 4-7 lat,
ogólnorozwojowych zajęć Dance Fusion dla dzieci w wieku 4-7 lat,
tańca nowoczesnego dla dzieci w wieku 4 – 7 lat.

Zabawa z tańcem i muzyką to zajęcia, które wprowadzają dziecko we wspaniały świat tańca.

Ich celem jest nauka podstaw tańca. Zajęcia dostosowane są do psychomotorycznego rozwoju dziecka i są prowadzone w formie zabawy, aby wykorzystać naturalne skłonności maluchów, a uniknąć żmudnych ćwiczeń. Dzieci poznają tutaj różne style taneczne. Program zajęć obejmuje naukę wyczuwania rytmu, rozróżniania rodzajów muzyki oraz gry i zabawy taneczne. Dzięki zajęciom rozwija się wyobraźnia i pamięć dziecka, uczy się ono wyrażać emocje, co pozytywnie wpływa na jego rozwój fizyczny, sylwetkę i ukształtowanie stóp, a także kulturę osobistą i jego charakter.

        … więcej informacji o zapisach i terminach zajęć w zakładce oferta/zabawa z tańcem i muzyką (3-5 lat) oraz plan zajęć.

 

Balet to wyjątkowy rodzaj tańca, który stanowi gruntowną podstawę dla wszystkich technik tanecznych. Nauka rozpoczyna się od ćwiczeń ruchowych wyrabiających prawidłową postawę i sposób chodzenia. Takie zajęcia nie tylko kształtują umiejętności ruchowe dzieci, wyrabiają nawyk utrzymywania prostej sylwetki, ale też wspomagają korygowanie wad postawy jak również usprawniają oraz wzmacniają stopy. Balet jest formą tańca najlepiej uczącą płynności ruchów, zręczności i wdzięku. Wpływa na poprawienie koncentracji oraz samodyscypliny pomagając równocześnie rozwinąć harmonijną koordynację ruchową. Ma niezwykłą moc uwrażliwiania na sztukę, a szczególnie na muzykę wprowadzając jednocześnie w świat piękna.

Zajęcia baletu nie mają formy żmudnych ćwiczeń. Wykorzystujemy tutaj wszystkie zalety techniki jaką jest balet tworząc proste tematyczne choreografie, które są nie tylko nauką, ale i fantastyczną zabawą dla dzieci w tej kategorii wiekowej.

Zajęcia odbywają się w profesjonalnie wyposażonej do nauki baletu sali. Dodatkową atrakcją dla dzieci są natomiast specjalne stroje dla małych baletnic!

       … więcej informacji o zapisach i terminach zajęć w zakładce oferta/balet (4-7 lat) oraz plan zajęć.

Balet z elementami jazzu to zajęcia taneczne, w których mogą uczestniczyć dzieci o bardzo dobrej koordynacji ruchowej lub takie, które już wcześniej rozpoczęły swoją przygodę z tańcem. Tutaj typowa technika baletowa została dodatkowo wzbogacona elementami tańca jazzowego, który jest bardzo dynamiczny, ekspresyjny, wyrabia szybkość i zwinność ucząc precyzji ruchów oraz wyrażania emocji w tańcu. Choreografie są trudniejsze niż w podstawowej grupie baletu tej samej kategorii wiekowej i wymagają większej dyscypliny,  pamięci ruchowej oraz świadomości ciała dziecka.Taka forma zajęć jest świetnym początkiem drogi tanecznej dla najmłodszych i podstawą kontynuacji nauki w starszych grupach o wyższym poziomie zaawansowania.

       … więcej informacji o zapisach i terminach zajęć w zakładce oferta/balet z elementami jazzu (4-7 lat) oraz plan zajęć.

Dance Fusion (taneczny mix) – to ogólnorozwojowe, bardzo energiczne zajęcia taneczne dla dzieci pozwalające poznać różne style i techniki tańca tak, aby młodzi tancerze sami w przyszłości mogli wybrać ulubiony styl i dalej rozwijać taneczną pasję. Proste choreografie są budowane w oparciu o techniki tańca nowoczesnego i towarzyskiego takie jak np.: latino, jazz, funky, disco, videoclip dance, hip-hop itp. Tutaj dzieci będą miały okazję zatańczyć szalonego rock&rolla lub twista jak również wcielić się w małego Johna Travoltę lub stać się członkiem formacji małych teledyskowych tancerzy.

Celem zajęć jest połączenie nauki podstaw tańca z zabawą, przez co kształtuje się u dzieci poczucie rytmu, równowagi i zwinności, a także koordynacja i wyobraźnia ruchowa. Zajęcia połączone są również z zabawami ruchowymi i rytmicznymi.

       … więcej informacji o zapisach i terminach zajęć w zakładce oferta/Dance Fusion – taneczny mix (4-7 lat) oraz plan zajęć.

Taniec nowoczesny to natomiast zajęcia dla wszystkich tych dzieci, które rozpiera energia i mają zadatki na przyszłych tancerzy. W sposób bardzo przystępny i uproszczony w formie zabawy zajęcia wprowadzają dzieci w świat nowoczesnych technik tanecznych takich jak hip-hop, funky, videoclip dance itp. Zajęcia są wspaniałą alternatywą dla wszystkich tych maluchów, które wykazują zainteresowanie ciekawą muzyką i którym spodoba się niezwykła zabawa w formację małych, wyjątkowych, teledyskowych tancerzy.

        … więcej informacji o zapisach i terminach zajęć w zakładce oferta/taniec nowoczesny (4-7 lat) oraz plan zajęć.

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa