Balet (4-7 lat)

Balet to wyjątkowy rodzaj tańca, który stanowi gruntowną podstawę dla wszystkich technik tanecznych. Nauka rozpoczyna się od ćwiczeń ruchowych wyrabiających prawidłową postawę i sposób chodzenia. Takie zajęcia nie tylko kształtują umiejętności ruchowe dzieci, wyrabiają nawyk utrzymywania prostej sylwetki, ale też wspomagają korygowanie wad postawy jak również usprawniają oraz wzmacniają stopy. Balet jest formą tańca najlepiej uczącą płynności ruchów, zręczności i wdzięku. Wpływa na poprawienie koncentracji oraz samodyscypliny pomagając równocześnie rozwinąć harmonijną koordynację ruchową. Ma niezwykłą moc uwrażliwiania na sztukę, a szczególnie na muzykę wprowadzając jednocześnie w świat piękna.

Zajęcia baletu nie mają formy żmudnych ćwiczeń. Wykorzystujemy tutaj wszystkie zalety techniki jaką jest balet tworząc proste tematyczne choreografie, które są nie tylko nauką, ale i fantastyczną zabawą dla dzieci w tej kategorii wiekowej.

Zajęcia odbywają się w profesjonalnie wyposażonej do nauki baletu sali. Dodatkową atrakcją dla dzieci są natomiast specjalne stroje dla małych baletnic!

Balet z elementami jazzu (4-7 lat)

Balet z elementami jazzu to zajęcia taneczne, w których mogą uczestniczyć dzieci o bardzo dobrej koordynacji ruchowej lub takie, które już wcześniej rozpoczęły swoją przygodę z tańcem. Tutaj typowa technika baletowa została dodatkowo wzbogacona elementami tańca jazzowego, który jest bardzo dynamiczny, ekspresyjny, wyrabia szybkość i zwinność ucząc precyzji ruchów oraz wyrażania emocji w tańcu. Choreografie są trudniejsze niż w podstawowej grupie baletu tej samej kategorii wiekowej i wymagają większej dyscypliny, pamięci ruchowej oraz świadomości ciała dziecka.Taka forma zajęć jest świetnym początkiem drogi tanecznej dla najmłodszych i podstawą kontynuacji nauki w starszych grupach o wyższym poziomie zaawansowania.

[contact-form 32 „Balet (4-7 lat)”]

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa