Bachata

Słowo bachata określa nie tylko nazwę tańca, ale także rodzaj muzyki, które wywodzą się z rejonu Wysp Karaibskich, a dokładniej z wiejskich i rolniczych terenów Dominikany.
Tempo utworów jest znacznie wolniejsze od popularnej salsy, natomiast tematyka piosenek dużo bardziej romantyczna i uczuciowa. Cechą charakterystyczną bachaty jako tańca jest niezwykła zmysłowość, płynny ruch bioder oraz bliski kontakt partnera i partnerki.
Obecnie bachata jest już dobrze znana nie tylko na Wyspach Karaibskich. Staje się coraz bardziej popularnym stylem tańca i muzyki w wielu krajach, który już prawie zawsze towarzyszy salsie na imprezach latynoskich i salsotekach. Powstają nawet inspirujące, bardzo ciekawe mieszanki bachaty i innych stylów tanecznych takich jak np.: bachaton (połączenie bachaty i reggaetonu), bachatango ( fuzja bachaty z elementami tanga argentyńskiego)

Zapisz się na kurs:

Salsa kubańska / Bachata

Imię i nazwisko *

Twój Email *

Numer telefonu kontaktowego:*

Termin kursu

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Akademia Tańca Filan ul. ks. Stojałowskiego 44, 43-300 Bielsko-Biała

Przepisz wyświetlony kod: captcha

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa