Taniec Orientalny

Taniec orientalny powszechnie znany pod nazwą taniec brzucha, jest to sztuka pochodząca z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej – rodzaj tańca wykonywanego głównie (ale nie wyłącznie) przez kobiety.

Bardzo istotne w tańcu orientalnym jest izolowanie od siebie poszczególnych części ciała i partii mięśni. Elementem bardzo charakterystycznym są tzw. shimmies, czyli grupa ruchów wprawiających całe ciało tancerki bądź jakąś jego część (biodra, ramiona, brzuch, dłoń, noga) w drżenie. Właściwe ruchy mięśni brzucha występują rzadziej i jest ich tylko kilka. Praca mięśni brzucha często stanowi natomiast wykończenie ruchów bioder lub klatki piersiowej. Współcześnie tę sztukę miesza się z innymi rodzajami tańca i nie panują tutaj ścisłe reguły.

Dlaczego taniec brzucha stał się tak popularną sztuką? Dzieje się tak, ponieważ posiada w sobie jakąś niezwykłą, skrywaną tajemnicę. Jest połączeniem kwintesencji kobiecości z magią Orientu na tle nieustannie zmieniających się trendów. Jego wyjątkowość, kryje się w charakterystycznych izolacjach – osobnych ruchach poszczególnych części ciała i mięśni. Brzuch wiruje niczym poruszona struna harmonii nie wywołując przy tym najmniejszego drgnięcia bioder, zmysłowe ruchy ramion przy zachowaniu nieruchomości tułowia i biustu- to właśnie tworzy magię i niezwykłość tańca brzucha..

[contact-form 10 „Taniec orientalny”]

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa