Taniec Orientalny

Taniec orientalny powszechnie znany pod nazwą taniec brzucha, jest to sztuka pochodząca z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej – rodzaj tańca wykonywanego głównie (ale nie wyłącznie) przez kobiety.

Bardzo istotne w tańcu orientalnym jest izolowanie od siebie poszczególnych części ciała i partii mięśni. Elementem bardzo charakterystycznym są tzw. shimmies, czyli grupa ruchów wprawiających całe ciało tancerki bądź jakąś jego część (biodra, ramiona, brzuch, dłoń, noga) w drżenie. Właściwe ruchy mięśni brzucha występują rzadziej i jest ich tylko kilka. Praca mięśni brzucha często stanowi natomiast wykończenie ruchów bioder lub klatki piersiowej. Współcześnie tę sztukę miesza się z innymi rodzajami tańca i nie panują tutaj ścisłe reguły.

Dlaczego taniec brzucha stał się tak popularną sztuką? Dzieje się tak, ponieważ posiada w sobie jakąś niezwykłą, skrywaną tajemnicę. Jest połączeniem kwintesencji kobiecości z magią Orientu na tle nieustannie zmieniających się trendów. Jego wyjątkowość, kryje się w charakterystycznych izolacjach – osobnych ruchach poszczególnych części ciała i mięśni. Brzuch wiruje niczym poruszona struna harmonii nie wywołując przy tym najmniejszego drgnięcia bioder, zmysłowe ruchy ramion przy zachowaniu nieruchomości tułowia i biustu- to właśnie tworzy magię i niezwykłość tańca brzucha..

Zapisz się na kurs:

Taniec orientalny

Imię i nazwisko *

Twój Email *

Numer telefonu kontaktowego:*

Termin kursu

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Akademia Tańca Filan ul. ks. Stojałowskiego 44, 43-300 Bielsko-Biała

Przepisz wyświetlony kod: captcha

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa