Tango Argentino

TANGO ARGENTYŃSKIE

Tango argentyńskie to taniec, który narodził się nieformalnie i przypadkowo w bocznych uliczkach, na przedmieściach Buenos Aires. Nie zostało ono wymyślone przez profesjonalnych tancerzy lub nauczycieli tańca. Jego miłośnicy spotykali się wieczorami w barach i kafejkach na tanecznych spotkaniach, gdzie odbywały się tzw. milongi. Było zawsze tańcem intymnym niewymagającym dużej przestrzeni. Ponad sto lat temu argentino zostało docenione i znalazło swoją drogę do sal balowych Europy, jednak jego idea i charakter nie pasowały do europejskiej idei tańca balowego. Jego autentyczny styl został w dużym stopniu zmieniony. Powstał całkowicie nowy trend – nowoczesne tango, które zostało włączone do konkursów tanecznych.

W dzisiejszych czasach obie formy mają swoich zwolenników. Jedni wolą klasyczne, turniejowe tango charakteryzujące się pulsacyjnym rytmem, zwrotami głów, niezwykłą energią i techniką tańca towarzyskiego inni zaś zmysłowe, intymne argentino, którego technika sprowadza się do oszczędnej i praktycznej metody osiągania wymaganego rodzaju ruchów. Oczywiście nauka jednej formy nie wyklucza drugiej. Dlatego też w naszej szkole tango argentino zostało wprowadzone do programu kursów tańca towarzyskiego na poziomie zaawansowanym zwiększając tym samym wszechstronność osób traktujących taniec jako hobby.

Zapisz się na kurs:

Tango Argentino

Imię i nazwisko *

Twój Email *

Numer telefonu kontaktowego:*

Termin kursu

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Akademia Tańca Filan ul. ks. Stojałowskiego 44, 43-300 Bielsko-Biała

Przepisz wyświetlony kod: captcha

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa