Salsa

Salsa to taniec w parach, charakteryzujący się różnorodnością stylów, ruchów i figur oraz ogromnymi możliwościami improwizacyjnymi. Tańczona jest do bardzo charakterystycznej latynoamerykańskiej muzyki zwanej potocznie również salsą.

Taniec ten czerpie swoje podstawy z wielu innych i w rozmaitych miejscach rozwijał się pod różnymi wpływami. Duże zróżnicowanie spowodowało wyodrębnienie tak zwanych stylów salsy, z których najbardziej popularne to: Cubana (Casino), New York, Los Angeles i portorykańska, bachata itd. Style te różnią się krokiem podstawowym, rytmicznym umiejscowieniem kroków (np. taniec na 1 lub 2) w muzyce, geometrią tańca (taniec po kole lub w linii), sposobem prowadzenia partnerki, ilością elementów akrobatycznych w tańcu, istnieniem bądź brakiem elementów solowych.

Salsa pozwala tancerzom na dużą swobodę, tzn. że oprócz kroku podstawowego i kilku zasad ruchowych nie ma tu reguł, których nie można nagiąć lub zmienić. Jest tańcem bardzo energicznym, żywiołowym i widowiskowym. Kursy salsy to przede wszystkim dobra zabawa powiązana z aktywnym spędzaniem czasu. Nabyte umiejętności można natomiast trenować i wykorzystywać w trakcie licznych i popularnych imprez zwanych salsotekami.

Zapisz się na kurs:

Salsa kubańska / Bachata

Imię i nazwisko *

Twój Email *

Numer telefonu kontaktowego:*

Termin kursu

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Akademia Tańca Filan ul. ks. Stojałowskiego 44, 43-300 Bielsko-Biała

Przepisz wyświetlony kod: captcha

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa