Party Dance: kurs tańca użytkowego

DYSKOTEKOWE TAŃCE UŻYTKOWE DISCO SAMBA I DISCOFOX

Discofox (zwany dwa na jeden) i disco samba

to dyskotekowe tańce użytkowe, które są bardzo przydatne na każdej imprezie tańczonej w parach, a niestety często pomijane w tradycyjnych programach kursów tańca. Faktycznie nie wchodzą one w skład 10 tańców turniejowych. Jest to jednak najprostszy sposób tańczenia do każdej muzyki popularnej z wyjątkiem walca czy tanga. Nie ważne czy są to stare przeboje, rap, hip-hop, dance, techno czy coś bliżej nieokreślonego – wystarczy, że chce się po prostu tańczyć. Na wszelkiego typu imprezach, nawet balach bardzo często grana jest popularna muzyka dance i wtedy okazuje się, że pary, które ukończyły nawet kilka stopni kursu tańca towarzyskiego nie radzą sobie z najpopularniejszymi obecnie rytmami. Właśnie w takich sytuacjach disco samba i discofox przydają się najbardziej. Stosując ich kroki można spokojnie przetańczyć całą noc, gdyż ilość figur jest tutaj nieograniczona. Schemat kroków może być układany w nieskończoną liczbę kombinacji zarówno prostych jak i zaawansowanych. W tych tańcach nie ma pomyłek. Ewentualna pomyłka wiąże się z odkryciem nowej figury.
Disco samby i discofoxa może nauczyć się każdy w stosunkowo krótkim czasie. Są one korzystną alternatywą dla wszystkich tych, którzy chcieliby swobodnie pobawić się na każdej imprezie, a nie są zainteresowani nauką całego programu tańca towarzyskiego. Okazuje się jednak bardzo często, że nauka form użytkowych staje się początkiem uczestnictwa w klasycznych kursach tańca. Podstawy tańców użytkowych są rzeczywiście bardzo proste – ich kontynuacja z czasem bardziej skomplikowana. W wersji zaawansowanej znajduje dużo trudnych kombinacji i obrotów. Dlatego każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie i zatrzymać się na takim poziomie zaawansowania, jaki go interesuje.
W naszej akademii dyskotekowe tańce użytkowe są nauczane w trakcie osobnych kursów i warsztatów. Poza tym są stałym elementem programu kursów tańca towarzyskiego.

Discofox

popularnie nazywany w Polsce „dwa na jeden” to taniec dyskotekowy, który od wielu lat wciąż pozostaje najpopularniejszym sposobem tańczenia praktycznie do każdej muzyki, zarówno w wolnym jak i szybkim tempie. Sprawdza się na każdej imprezie, może być tańczony zarówno przez osoby młode jak i w wieku dojrzałym i posiada niegraniczoną liczbę figur i kombinacji.
Taniec dyskotekowy Discofox znany jest w świecie pod różnymi nazwami Disco-Hustle, Disco-Swing czy Disco-Fox i cieszy się ogromną popularnością w Rosji, Niemczech, Francji, Austrii i wielu innych krajach. Rozgrywane są tam regularne turnieje tańca, gdzie pary rywalizują ze sobą tylko w tej kategorii. W Polsce taniec dwa na jeden pojawia się bardzo rzadko jako jeden z tańców nauczanych na kursach tańca towarzyskiego lub jako osobny kurs. Wiele szkół taniec ten w ogóle pomija w swoim programie nauczania.

Disco samba

jest to bardzo efektowny taniec, często tańczony w dyskotekach, klubach i na imprezach okolicznościowych. Jest to połączenie kroku dwa na jeden z tańcem disco i sambą.
Tańczony w parach wygląda bardzo interesująco, a jego podstawy są bardzo proste do opanowania. Tak jak discofox posiada swoją formę zaawansowaną dla tych, którzy zechcą zgłębiać jej tajniki.

AMERICAN SOCIAL FOXTROT – STANDARDOWY TANIEC UŻYTKOWY

American Social Foxtrot to standardowy taniec użytkowy, którego nauka przyniesie każdemu z pewnością dużo przyjemności i zabawy. W tym miejscu trzeba mocno zaznaczyć, że foxtrot, o którym mowa nie jest trudnym tańcem standardowym prezentowanym w konkursach i pokazach tańca towarzyskiego. Tam króluje foxtrot w wersji „international”, o którym często mówi się „pokaż mi swojego foxtrota, a powiem Ci jakim jesteś tancerzem” i którego uczą się pary dopiero na poziomie średnio- i zaawansowanym.
Foxtrot w wersji „social” jest bardzo prostym, przyjaznym, efektownym tańcem, który można wykorzystać na dużej i małej przestrzeni. W dodatku umiejętność posługiwania się kilkoma figurami z zakresu podstawowych stwarza dużą możliwość dowolnych kombinacji, dzięki czemu nawet na poziomie początkującym staje się bardzo ciekawy zarówno dla tańczącej pary jak i widzów.

American Social Foxtrot jest świetnym uzupełnieniem kursu Party Dance. Disco samba i discofox to bardzo wesołe, dyskotekowe tańce użytkowe, natomiast American Social Foxtrot czerpiąc swoje podstawy w klasycznych tańcach standardowych ma w sobie więcej spokoju, elegancji i klasy.

[contact-form 3 „Disco Samba i Discofox”]

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa