Party Dance: kurs tańca użytkowego

DYSKOTEKOWE TAŃCE UŻYTKOWE DISCO SAMBA I DISCOFOX

Discofox (zwany dwa na jeden) i disco samba

to dyskotekowe tańce użytkowe, które są bardzo przydatne na każdej imprezie tańczonej w parach, a niestety często pomijane w tradycyjnych programach kursów tańca. Faktycznie nie wchodzą one w skład 10 tańców turniejowych. Jest to jednak najprostszy sposób tańczenia do każdej muzyki popularnej z wyjątkiem walca czy tanga. Nie ważne czy są to stare przeboje, rap, hip-hop, dance, techno czy coś bliżej nieokreślonego – wystarczy, że chce się po prostu tańczyć. Na wszelkiego typu imprezach, nawet balach bardzo często grana jest popularna muzyka dance i wtedy okazuje się, że pary, które ukończyły nawet kilka stopni kursu tańca towarzyskiego nie radzą sobie z najpopularniejszymi obecnie rytmami. Właśnie w takich sytuacjach disco samba i discofox przydają się najbardziej. Stosując ich kroki można spokojnie przetańczyć całą noc, gdyż ilość figur jest tutaj nieograniczona. Schemat kroków może być układany w nieskończoną liczbę kombinacji zarówno prostych jak i zaawansowanych. W tych tańcach nie ma pomyłek. Ewentualna pomyłka wiąże się z odkryciem nowej figury.
Disco samby i discofoxa może nauczyć się każdy w stosunkowo krótkim czasie. Są one korzystną alternatywą dla wszystkich tych, którzy chcieliby swobodnie pobawić się na każdej imprezie, a nie są zainteresowani nauką całego programu tańca towarzyskiego. Okazuje się jednak bardzo często, że nauka form użytkowych staje się początkiem uczestnictwa w klasycznych kursach tańca. Podstawy tańców użytkowych są rzeczywiście bardzo proste – ich kontynuacja z czasem bardziej skomplikowana. W wersji zaawansowanej znajduje dużo trudnych kombinacji i obrotów. Dlatego każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie i zatrzymać się na takim poziomie zaawansowania, jaki go interesuje.
W naszej akademii dyskotekowe tańce użytkowe są nauczane w trakcie osobnych kursów i warsztatów. Poza tym są stałym elementem programu kursów tańca towarzyskiego.

Discofox

popularnie nazywany w Polsce „dwa na jeden” to taniec dyskotekowy, który od wielu lat wciąż pozostaje najpopularniejszym sposobem tańczenia praktycznie do każdej muzyki, zarówno w wolnym jak i szybkim tempie. Sprawdza się na każdej imprezie, może być tańczony zarówno przez osoby młode jak i w wieku dojrzałym i posiada niegraniczoną liczbę figur i kombinacji.
Taniec dyskotekowy Discofox znany jest w świecie pod różnymi nazwami Disco-Hustle, Disco-Swing czy Disco-Fox i cieszy się ogromną popularnością w Rosji, Niemczech, Francji, Austrii i wielu innych krajach. Rozgrywane są tam regularne turnieje tańca, gdzie pary rywalizują ze sobą tylko w tej kategorii. W Polsce taniec dwa na jeden pojawia się bardzo rzadko jako jeden z tańców nauczanych na kursach tańca towarzyskiego lub jako osobny kurs. Wiele szkół taniec ten w ogóle pomija w swoim programie nauczania.

Disco samba

jest to bardzo efektowny taniec, często tańczony w dyskotekach, klubach i na imprezach okolicznościowych. Jest to połączenie kroku dwa na jeden z tańcem disco i sambą.
Tańczony w parach wygląda bardzo interesująco, a jego podstawy są bardzo proste do opanowania. Tak jak discofox posiada swoją formę zaawansowaną dla tych, którzy zechcą zgłębiać jej tajniki.

AMERICAN SOCIAL FOXTROT – STANDARDOWY TANIEC UŻYTKOWY

American Social Foxtrot to standardowy taniec użytkowy, którego nauka przyniesie każdemu z pewnością dużo przyjemności i zabawy. W tym miejscu trzeba mocno zaznaczyć, że foxtrot, o którym mowa nie jest trudnym tańcem standardowym prezentowanym w konkursach i pokazach tańca towarzyskiego. Tam króluje foxtrot w wersji „international”, o którym często mówi się „pokaż mi swojego foxtrota, a powiem Ci jakim jesteś tancerzem” i którego uczą się pary dopiero na poziomie średnio- i zaawansowanym.
Foxtrot w wersji „social” jest bardzo prostym, przyjaznym, efektownym tańcem, który można wykorzystać na dużej i małej przestrzeni. W dodatku umiejętność posługiwania się kilkoma figurami z zakresu podstawowych stwarza dużą możliwość dowolnych kombinacji, dzięki czemu nawet na poziomie początkującym staje się bardzo ciekawy zarówno dla tańczącej pary jak i widzów.

American Social Foxtrot jest świetnym uzupełnieniem kursu Party Dance. Disco samba i discofox to bardzo wesołe, dyskotekowe tańce użytkowe, natomiast American Social Foxtrot czerpiąc swoje podstawy w klasycznych tańcach standardowych ma w sobie więcej spokoju, elegancji i klasy.

Zapisz się na kurs:

Party Dance

Imię i nazwisko *

Twój Email *

Numer telefonu kontaktowego:*

Termin kursu

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Akademia Tańca Filan ul. ks. Stojałowskiego 44, 43-300 Bielsko-Biała

Przepisz wyświetlony kod: captcha

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa