(Modern, Lyrical, Broadway) Jazz

Jest podstawą dla każdego tancerza. Uczy koordynacji i precyzji ruchów, a dzięki tzw. izolacjom daje niesamowitą kontrolę nad całym ciałem. Jest bardzo dynamiczny, ekspresyjny, wyrabia szybkość i zwinność. Silny techniczny fundament umożliwia tancerzowi skupienie się na aspektach stylistycznych i emocjach w tańcu. Gwałtowne zmiany ruchów są znacząco usprawnione poprzez dobrą technikę baletową.

MODERN JAZZ

to połączenie tańca jazzowego oraz nowoczesnego. Jest bardziej „niespójny” niż klasyczny taniec jazzowy. Więcej w nim nieokiełznanych rytmów i pulsujących ruchów. Kojarzy się z czymś nieujarzmionym i nieprzewidywalnym, więcej w nim kontrastów. Oparty jest na przeciwnościach: wznoszenie i opadanie, przyspieszanie i zwalnianie, równowaga i upadek. Jego cechy charakterystyczne to dynamika i energia oraz miękkie i długie ruchy w połączeniu z charakterystycznymi izolacjami (wykonywaniem niezależnych ruchów poszczególnych części ciała). Modern Jazz rozwija koordynację, pozwala na wyrażenie drzemiących w nas emocji wykorzystując naturalne ruchy i możliwości ludzkiego ciała.

LYRICAL JAZZ

jest połączeniem baletu, jazzu i modernu. Lyrical próbuje poprzez choreografię i taniec interpretować muzykę. Jest idealnym środkiem wyrażania emocji poprzez ruch. W takiej lekcji tancerz uczy się kontrolować swoje ciało, balansuje między pionem a upadkiem, przedłuża linie ciała, uwalnia lub skupia energię, realizuje swoje emocje w ruchu. Choreografie składają się z trudnych kombinacji i naturalnego ruchu wyrażanego subtelnie, ale też dynamicznie. Są wykonywane do niezwykle lirycznych utworów, co pozwala personalnie poczuć taniec inspirowany duszą muzyki.

BROADWAY JAZZ

to styl wywodzący się z amerykańskiego tańca scenicznego, którego podstawą jest taniec jazzowy. To rodzaj tańca, który możemy zobaczyć w rewiach i musicalach tanecznych. Łączy on w sobie wiele elementów tanecznych, zabiegów aktorskich i komicznych. Jak bogata melodycznie i rytmicznie jest muzyka musicalowa, tak samo bogaty pod względem ekspresji i formy jest Broadway Jazz. Ten styl wyraża najróżniejsze uczucia – radość, euforię, gniew, miłość itd. Emocje i gra aktorska mają tutaj takie samo znaczenie jak technika. Liczy się wyraz, styl, charakter ruchu odzwierciedlający dane dźwięki, elementy szczególne dla danej muzyki. Brodway Jazz jest techniką niezwykle widowiskową, gdyż łączy w sobie aktorstwo i taniec, co pozwala w połączeniu z wyjątkową muzyką na budowę niezwykłej atmosfery zarówno w trakcie zajęć jak i przedstawień tanecznych.

Zapisz się na kurs:

(Modern, Lyrical, Broadway) Jazz

Imię i nazwisko *

Twój Email *

Numer telefonu kontaktowego:*

Termin kursu

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Akademia Tańca Filan ul. ks. Stojałowskiego 44, 43-300 Bielsko-Biała

Przepisz wyświetlony kod: captcha

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa