Fitness: Power Yoga | Bodyart

Power yoga inaczej zwana ashtangą jest najbardziej dynamiczna odmiana hatha yogi i pochodzi z miejscowości Mysore w południowych Indiach. Dzięki trwałym i spektakularnym efektom jest najbardziej lubiana aktywnością gwiazd w USA i na całym świecie. Od wielu lat praktykują ją regularnie m.in. Madonna i Sting.

Spośród różnych odmian yogi ashtanga stanowi najbardziej efektywny i wszechstronny trening na poziomie fizycznym. Charakteryzuje się płynnymi przejściami między pozycjami yogi (asanami) oraz energetyzującym oddechem. Jej praktykowanie zastępuje wiele innych dyscyplin sportowych – power yoga nie tylko rozciąga mięśnie, ale również je wzmacnia. Ashtanga jest medytacją w ruchu, poprzez koncentrację całej naszej istoty: oddechu, ciała i umysłu osiągamy najwyższy rodzaj scalenia i samopoznania. Poprzez intensywność tej formy mocno wypacamy toksyny i uwalniamy je z każdym wydechem. To wszystko ma ogromny wpływ na cały organizm regulując go od fizjologii do psychiki – daje wzmocnienie, odprężenie, dobre samopoczucie i dystans do tego, co robimy.

Power yoga jest nauką samych siebie i samodyscypliny, która daje efekt sauny i masażu jednocześnie, oczyszcza i uzdrawia ciało. Regularna praktyka zapewnia prawidłową postawę i ładną sylwetkę, poprawia kondycję i samopoczucie. Równoważy skrajności na różnych poziomach – czyni ciało elastycznym i silnym, jeśli zaś chodzi o poziom psychiczny – ekstrawertyków uspokaja, introwertyków otwiera na świat.

Bodyart to technika ćwiczeń, która stała się niezwykle popularna poza granicami naszego kraju i zyskuje coraz szersze grono zwolenników również w Polsce. Zajęcia Bodyart łączą elementy yogi, fizjoterapii, japońskiego DO IN, pozycji własnych i klasycznych technik oddechowych poprzez synergię ćwiczeń i relaksacji. Celem jest tutaj stopniowe zapewnianie odpowiedniego funkcjonowania całego ciała poprzez funkcjonalne wzmocnienie i stabilizację wszystkich elementów zaangażowanych w ruch. Bodyart to harmonia duszy i ciała – synergia treningu fizycznego i odpoczynku umysłu. Jest to trening, który nie koncentruje się na ćwiczeniu określonej grupy mięśni, lecz traktuje istotę ludzką jako kombinację ciała, umysłu i duszy.

[contact-form 12 „Power Yoga”]

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa