Fitness: Power Yoga | Bodyart

Power yoga inaczej zwana ashtangą jest najbardziej dynamiczna odmiana hatha yogi i pochodzi z miejscowości Mysore w południowych Indiach. Dzięki trwałym i spektakularnym efektom jest najbardziej lubiana aktywnością gwiazd w USA i na całym świecie. Od wielu lat praktykują ją regularnie m.in. Madonna i Sting.

Spośród różnych odmian yogi ashtanga stanowi najbardziej efektywny i wszechstronny trening na poziomie fizycznym. Charakteryzuje się płynnymi przejściami między pozycjami yogi (asanami) oraz energetyzującym oddechem. Jej praktykowanie zastępuje wiele innych dyscyplin sportowych – power yoga nie tylko rozciąga mięśnie, ale również je wzmacnia. Ashtanga jest medytacją w ruchu, poprzez koncentrację całej naszej istoty: oddechu, ciała i umysłu osiągamy najwyższy rodzaj scalenia i samopoznania. Poprzez intensywność tej formy mocno wypacamy toksyny i uwalniamy je z każdym wydechem. To wszystko ma ogromny wpływ na cały organizm regulując go od fizjologii do psychiki – daje wzmocnienie, odprężenie, dobre samopoczucie i dystans do tego, co robimy.

Power yoga jest nauką samych siebie i samodyscypliny, która daje efekt sauny i masażu jednocześnie, oczyszcza i uzdrawia ciało. Regularna praktyka zapewnia prawidłową postawę i ładną sylwetkę, poprawia kondycję i samopoczucie. Równoważy skrajności na różnych poziomach – czyni ciało elastycznym i silnym, jeśli zaś chodzi o poziom psychiczny – ekstrawertyków uspokaja, introwertyków otwiera na świat.

Bodyart to technika ćwiczeń, która stała się niezwykle popularna poza granicami naszego kraju i zyskuje coraz szersze grono zwolenników również w Polsce. Zajęcia Bodyart łączą elementy yogi, fizjoterapii, japońskiego DO IN, pozycji własnych i klasycznych technik oddechowych poprzez synergię ćwiczeń i relaksacji. Celem jest tutaj stopniowe zapewnianie odpowiedniego funkcjonowania całego ciała poprzez funkcjonalne wzmocnienie i stabilizację wszystkich elementów zaangażowanych w ruch. Bodyart to harmonia duszy i ciała – synergia treningu fizycznego i odpoczynku umysłu. Jest to trening, który nie koncentruje się na ćwiczeniu określonej grupy mięśni, lecz traktuje istotę ludzką jako kombinację ciała, umysłu i duszy.

Zapisz się na kurs:

Fitness: Power Yoga i Bodyart

Imię i nazwisko *

Twój Email *

Numer telefonu kontaktowego:*

Termin kursu

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Akademia Tańca Filan ul. ks. Stojałowskiego 44, 43-300 Bielsko-Biała

Przepisz wyświetlony kod: captcha

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa