Dancehall

Dancehall to taniec wywodzący się z Jamajki, powstały w latach 60-tych XX wieku na gruncie muzyki reggae i tradycyjnych jamajskich social-dances. To taniec bardzo energetyzujący, zaliczany do grupy tańców hip-hop, ale oparty na zupełnie innym rytmie i krokach.

Dancehall to dynamiczny i żywy taniec uliczny, którego głównymi cechami jest płynność ruchów i bioder oraz tułowia. Płynność połączona jest tutaj z dynamiką ruchu – silnymi akcentami bioder, miednicy, klatki piersiowej czy ramion podkreślającymi rytm muzyki, co z kolei przeplatane jest delikatnymi falami, krążeniami jak i dużą ilością shake’ów. Dla swobody ruchów i zwiększenia izolacji poruszania ciałem tańczymy zazwyczaj w rozkroku. Dancehall pozwala zyskać pewność siebie i poczuć ogromną siłę w tańcu. Jest tańczony zarówno przez kobiety i mężczyzn. Warto wspomnieć jednak, że na Jamajce pojawił się kult Dancehall Queen – kobiety, która tańczy najseksowniej, najlepiej. Co roku organizowany jest tam konkurs, podczas którego w szranki stają rzesze kandydatek. To tłumaczy, dlaczego ta technika staje się coraz bardziej popularna wśród kobiet – każda chce się poczuć pewna siebie, silna i ściągać męskie spojrzenia podczas każdej imprezy.

Zapisz się na kurs:

Hip-Hop

Imię i nazwisko *

Twój Email *

Numer telefonu kontaktowego:*

Termin kursu

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Akademia Tańca Filan ul. ks. Stojałowskiego 44, 43-300 Bielsko-Biała

Przepisz wyświetlony kod: captcha

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa