Cheerleaders (od lat 12)

Cheerleading według „Statutu Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders” to nowa forma taneczna oparta na różnych technikach tańca, która powstała w Stanach Zjednoczonych w związku z zapotrzebowaniem na uatrakcyjnienie przerw podczas meczy piłki koszykowej i futbolu amerykańskiego. Zespoły składają się tutaj z tańczących dziewcząt – cheerleadearek, które zagospodarowują krótkie 1-2 minutowe przerwy podczas meczy w grach zespołowych, uspokajając nastroje i dając kibicom możliwość krótkiego relaksu, a nawet zakosztowania odrobiny sztuki.

Chearleading stał się zjawiskiem bardzo rozpowszechnionym i modnym – członkostwo w najlepszych grupach cheerleaderskich w USA jest dla dziewcząt niezwykle prestiżowe. Układy taneczne składają się z elementów gimnastyki, tańca i akrobacji. Obecnie trenerzy cheer dance korzystają tutaj z różnych nowoczesnych technik tanecznych (jazzu, funky, hip-hopu, latino, rock&rolla, akrobatyki, klasyki), co powoduje, że dziedzina ta pozwala na wszechstronny rozwój. Treningi są oparte na doskonaleniu podstawowych cech motorycznych, jak siła, wytrzymałość, gibkość, jednak większość czasu poświęcona jest na naukę i dopracowanie choreografii. Dziewczęta opanowują tutaj szereg układów tanecznych, będących krótkimi tematycznymi perełkami. Często choreografie są wzbogacane użyciem rekwizytów jak np. pompony itp.

Dla tych, którzy traktują takie zajęcia rozrywkowo cheer dance to świetna zabawa. Osoby mające wyższe aspiracje i ochotę spróbować swoich sił w profesjonalnym zespole cheerleaderskim czeka ciężka praca. Warto jednak spróbować tej przygody – taniec, wyjątkowe stroje, występy, zawody – to wszystko czeka na te dziewczyny, które są gotowe włożyć w przygotowania dużo wysiłku… i serca.

[contact-form 31 „Cheerleaders (od lat 12)”]

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa